(no subject)

В Росії на два місяці арештували відеоблогера, який ловив покемонів у православному храмі. "За образу почуттів віруючих" у них кримінальна відповідальність. Підозрюю, що в Росії віруючих ще менше, ніж в нас.
Я читав у Євангеліє, що християн гнатимуть і переслідуватимуть за ім'я Христа. Але не читав, що самі християни мають переслідувати любителів Pokemon Go.
Ісус Христос нам обіцяв Царство Небесне, а не православну імперію на землі. Дві православні імперії, які я знаю (Візантійська і Російська), скінчили дуже погано. В одній до влади прийшли атеїсти, іншу завоювали мусульмани.
Держава – це завжди апарат насилля. А Бог завжди залишає нам свободу вибору між добром і злом. Щоб полюбити Бога не потрібен прокурор, президент, тюрма та армія. Щоб утвердити атеїста у своїх переконаннях, необхідна стаття в Кримінальному кодексі "за образу почуттів віруючих".
Мої релігійні почуття не наскільки слабкі, щоб їх було легко образити. Та і взагалі як виміряти глибину "образи"? Я ж теж ображаю: то якогось язичного божка пеньком назву, то Мухаммеда пророком не визнаю.
Замість писати заяву у міліцію, християн би мав скористатися нагодою, що молода людина зайшла до храму (навіть зі смартфоном) і поговорити з нею. Не вийшло? Помолитися за неї, а не дзвонити на 102.
Якщо хто не знав, Христа засудили до розп'яття за богохульство…
Андрюха, а ти де ловиш своіх покемонів?